KOCASİNANLI ÇOCUKLAR YARIYIL TATİLİNDE HEM ÖĞRENDİ HEM DE DOYASIYA EĞLENDİ

Kocasinan Belediyesi, yarıyıl tatilinde öğrenciler için hazırladığı programlarla, öğrencilere hem eğitici hem de eğlenceli bir tatil keyfi yaşattı. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, öğrencilerin yeteneklerini keşfetmesini ve mutlu olmalarını sağladıklarını vurguladı.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yarıyıl tatilinde öğrencilerin sosyal, fiziksel ve zihinsel birçok beceri kazandırmak adına çeşitli etkinlik düzenlediklerini belirterek, “Geleceğimizin teminatı yavrularımıza yönelik hazırladığımız birbirinden özel etkinlik ve kurslarla, onlara keyifli bir tatil yaşattık. Etkinliklerimiz ile öğrencilerimiz bir yandan bilgilenirken bir yandan da hoşça vakit geçirdi. Böylelikle gelecek nesillerimizi, yetenek ve ilgi alanlarına göre yönlendirerek, sosyal yaşama hazırlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar sözlerini, “Bu vesileyle 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diler; sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir dönem geçirilmesini temenni ediyorum.” diye noktaladı.

Kocasinan Belediyesi, yarıyıl tatilinde çocuklara yönelik hazırladığı etkinlik ve kurslarla öğrenciler tatil günlerini en güzel şekilde değerlendirdi. Programlar kapsamında Kocasinan Çocuk Kulübü Mimarsinan tesisinde öğrencilere, tiyatro, bağlama, resim, halk oyunları kursları verilirken Kocasinan Akademi Mimarsinan Tesisinde ise zumba dansı öğretildi. Özellikle Kocasinan Akademi General Emir Gençlik Merkezi’nde çocukları bilim ve teknolojiyle buluşturan Kocasinan Belediyesi, öğrencilerin yeteneklerini keşfetmesini sağladı. Eğitici, milli ve manevi değerlere bağlı sosyal mesajların verildiği etkinliklerde, çocuklar hem öğrendi hem de eğlendi.

Etkinliklere ve kurslara katılan çocuklar, kendilerine böyle bir hizmet sunulduğu için Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.