BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “ÇOCUKLARIMIZIN MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERLE YETİŞMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, düzenli olarak her hafta okulları ziyaret etmeye devam ediyor. Bu hafta Fevzi Çakmak Anadolu Lisesini ziyaret eden Başkan Çolakbayrakdar, okulun öğrencileri ve öğretmenleriyle bir araya geldi. Öğretmenlerle keyifli sohbetlere imza atan Başkan Çolakbayrakdar, “Çocuklarımızın milli ve manevi değerlerle yetişmesi için çalışıyoruz” dedi.

Okul girişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kılıç ve birim müdürleri eşlik etti. Başkan Çolakbayrakdar, ilk olarak İngilizce dersindeki öğrencileri ziyaret edip, öğrencilere hitaben “Allah muvaffak etsin. İnşallah hepiniz istediğiniz hedefinize ulaşırsınız” dedi. Ardından öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelip, onların taleplerini dinleyen Başkan Çolakbayrakdar, Okul Müdürü Yener Kaynar’dan okulun genel durumu ile ilgili bilgiler aldı.

Başkan Çolakbayrakdar, okul ziyaretleri esnasında öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldiklerine dikkat çekerek, “Öğretmenlerimizin hem yaşadığı çevreyle ilgili hem de okulla ilgili taleplerini dinliyoruz. Öğretmenlerimizin taleplerine büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda bizler de Kocasinan Akademi ile farklı branşlarda 7’den 70’e herkese hizmetler veriyoruz. Özellikle gençlerimize Milli Eğitim müfredatında olmayan konularda hizmetler veriyoruz. Bunlardan biri olan arduino robotik eğitimle daha donanımlı gençler yetiştiriyoruz. Spor, sanat ve kültür gibi her alanda hemşehrilerimizin yanında oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha yeşil Kocasinan çalışmaları kapsamında her hafta ağaç dikme etkinlikleri düzenlediklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Etkinliklerimizde olmazsa olmazımız çocuklarımızla fidanları toprakla buluşturuyoruz. Bu noktada çocuklarımızın geleceğine yatırım yapıyoruz. Milli ve manevi değerlerimizle ilgili daha donanımlı nesiller yetişmesi için birçok projeyi hayata geçirdik. Çocuklarımıza yönelik verdiğimiz eğitim, sanat ve sosyal aktivelerle yarınlarımızı inşa ediyoruz. Bundan sonra da vatanını, milletini seven, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan nesiller oluşması noktasında her zaman çocuklarımıza, gençlerimize destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk ise Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ile birlikte her hafta bir okul ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirterek, “Başkanımız her zaman eğitim camiasına destek vermektedir. Bundan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaret, hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.