KOCASİNAN’DA ŞEHİT SAVCI KİRAZ’IN ADI FİDANLARLA YAŞAYACAK

Her hafta ağaç dikme etkinlikleri gerçekleştiren Kocasinan Belediyesi, bu sefer Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın anısına 410 fidanı toprakla buluşturdu. Etkinliğe katılan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, il protokolü, hakim ve savcılarla birlikte fidan dikti.

İstanbul Adliyesi’nde terör saldırısı sonucu şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın anısına fidanların toprakla buluştuğu etkinliğe, Vali Yardımcısı M.H.Nail Anlar, Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Kocasinan Kaymakamı Mustafa Kılıç, denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Kocasinan Belediyesi’nin desteğini her zaman hissettiklerini vurgulayarak, daha güzel bir çevre oluşturmak için gayret gösteren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Vali Yardımcısı M.H.Nail Anlar ise sosyal sorumluluk faaliyetlerine herkesin destek vermesi gerektiğine dikkat çekerek, Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da daha yeşil Kocasinan hedefiyle geçen yıl 100 bin fidanı toprakla buluşturduklarını vurgulayarak, “Bu sene 120 fidanı toprakla buluşturmayı hedefliyoruz. Bu noktada katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Amacımız Kocasinan’ı ve Kayseri’yi daha güzel ve daha yeşil bir hale getirmektir. Bugün yeni yaptırımız parka fidanları diktik. Bundan sonrada yeni park ve yeni yollar yapmaya devam edeceğiz ve Kocasinan’ı daha yaşanabilir bir hale getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Çolakbayrakdar, il protokolü, hakim ve savcılarla birlikte Erkilet Dere Mahallesi’nde yeni yapılan parkta fidanları toprakla buluşturdu.