Kurban Kesim Yerleri

 

Kocasinan Belediye Başkanı , daha temiz kurban ve daha temiz çevre hedefiyle Kocasinan’da bu yıl; farklı, yeni ve bir ilk niteliğinde kurban hizmeti sunmayı hedeflediklerini söyledi.

 

 

Başkan , Oymaağaç Kurban Satış Yeri ve Mobil Kesim Ünitelerini Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özhan Kayacan, Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü ve Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdülkadir Güneş’e tanıttı, bir süre esnaflarla görüşerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.  

 

 

 

 

 

 

Bu yıl edinecekleri tecrübelerden sonra gelecek yıl çok daha güzel bir kurban satış ve kesim sistemi geliştirecekleştirilecektir, ” Her zaman olduğu gibi Kocasinan yaptığı hizmetlerde öncü olmaya devam edecek, hiçbir yerde olmayan farklı işleri yapacak. Bu yıl Kocasinan’da çok farklı bir kurban hizmeti vereceğiz. Gelecek yıl, hayvanların barınacağı çadırların da tamamını Kocasinan Belediyesi olarak biz yapacağız, tek tip çadır uygulamasına geçeceğiz. Ama şu anki uygulamalarımız da büyük takdir alıyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Gelecek yıl tüm Türkiye’de örnek gösterilecek kurban satış yeri yapılacaktır.”

 

 

 

Kocasinan’ın 156 bin hektarlık yüzölçümüyle büyük ve geniş alana sahip bir ilçedir. ” 30’dan fazla mahallemiz tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor. Bizler şehir merkezinde yaşayan hemşehrilerimizi nasıl düşünüyorsak buralarda yaşayan vatandaşlarımızı da düşünmek zorundayız. Bundan sonra da gerek tarımla gerekse hayvancılıkla ilgili olarak üzerimize düşen ne varsa yardımcı olmaya hazırız. Bu amaçla belediyemizde Kırsal Hizmetler ile Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü isimli iki yeni müdürlük kurduk”

 

 Değişimin, gelişimin ve yenilikçiliğin sürekli olmasını vizyon edindiklerini vurgulayan Başkan , ”Kurbanlık satmak için gelen esnaflarımız için çadır otel uygulamasını bile devreye soktuk. Ambulans, itfaiye, kafeteryalar, çocuklara eğlenebileceği imkanlar, umumi tuvaletler, duşlar her ayrıntıyı düşündük. Barış ve huzur içerisinde kansız ve gözyaşı olmadan bir kurban bayramı temenni ediyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

Kurban kesen vatandaşlara çağrıda bulunan Özhan Kayacan,” Kesilen kurbanların kulak küpelerini, canlı hayvan sisteminden düşülebilmesi için kurban kesim alanında bulunan görevli veteriner hekimlere teslim etmelerini vatandaşlarımızdan istiyoruz. Yapılan hizmetlerden dolayı Kocasinan Belediye Başkanı’na teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü de yapılan hizmetleri ve özellikle mobil kesim ünitelerini tam isabet nokta atışı olarak değerlendirip Başkan ’a teşekkür etti.

 

Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş de çiftçiler olarak yapılan hizmetten dolayı memnun olduklarını dile getirerek, ”Başkanım mahalle olan bütün köylerin arazi yollarına yardımcı oluyor,  besicilerimizin ve tüm çiftçilerimizin de sorunlarına yardımcı oluyor. Bunlar Kocasinan’a yakışan hizmet olmuş, teşekkür ediyoruz” şeklinde görüşlerini ifade etti.

 

Daha sonra Başkan ve beraberindeki heyet mobil kesim ünitelerini inceledi, esnafları ziyaret edip, isteklerini dinledi. Esnaflar yapılan hizmetler için teşekkür etti. Kurban alan vatandaşlar da yeni uygulamalardan memnuniyetlerini bildirerek kurban kesim makbuzu ve sırası bile aldıklarını aktardı.

 

 

 

Daha sonra Başkan bir alıcı ile satıcı arasındaki kurban pazarlığını bitirerek, ‘Bir yerde pazarlık yarım kalmış da, orda bir Kayserili yok muydu demişler?’ esprisiyle incelemelerini sona erdirdi.