YENİ KOCASİNAN İÇİN İHALELER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde, Yeni Kocasinan’a önemli bir yatırım olarak görülen ihaleler gerçekleştirildi. Meclis salonunda gerçekleşen ihale, renkli görüntülere sahne oldu.

Encümen huzurunda açık arttırma ve kapalı teklif usulüyle gerçekleştirilen ihalelerde, Pervane Mahallesi’nde 5 adet ticaret ve konut alanı, Zümrüt Mahallesi Vezirler Caddesi’nde özel eğitim alanı, şehir manzaralı Erkilet Mahallesi’nde ise 3 adet bağ ve sayfiye alanı olmak üzere taşınmazlar satışa sunuldu.

“Hayırlı olsun” dilekleriyle ihaleyi açan Başkan Çolakbayrakdar, yapılan hizmetlerle ilçe sakinlerinin refah düzeyinin artmasını ve yaşam kalitesinin daha da yükselmesi için gayret ettiklerini vurguladı. Başkan Çolakbayrakdar, “Bölgemizin ve şehrimizin kalkınması, Kocasinan’ımızın daha da güzelleşmesi için gayret gösteriyoruz. Yaptığımız hizmetlerle ‘Yeni Kayseri, Kocasinan'da kurulacak. Kocasinan, Yeni Kayseri’nin yeni yüzü olacak.' Biz bu vizyonla gece-gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Yeni Kocasinan´da mekan sahibi olan vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyorum. İhalelerden elde ettiğimiz gelir daha iyi ve daha kaliteli hizmetler olarak vatandaşlarımıza geri dönüyor. Elde edilen her kuruş Kocasinan sakinlerinin yaşam kalitesinin artmasına ve ilçenin aynı zamanda ülkemizin ekonomisinin büyümesine de vesile olacaktır. Bu vesileyle hem Kocasinan sakinlerine hem de taşınmazı alan vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Kocasinan Belediyesi, ihalelerde toplam 37 Milyon 435 bin lira gelir elde etti. Ayrıca özel eğitim alanın satışı ise 15 gün içerisinde sonuçlandırılmak üzere pazarlığa bırakıldı.